5. a klassi kirjutatud kohamuistendid

AEGVIIDU

See lugu sai alguse kuumal suvepäeval. Talumees töötas põllul nii kaua, kuni ilm päris palavaks läks. Siis otsustas ta võrkkiiges aega viitma hakata. Peagi tuli talumehe isa. Ta ütles kõva häälega, et mis sa viidad aega. Poeg pomises midagi vaikselt ja läks tagasi tööle. Sellest ajast on selle koha nimi Aegviidu.

Meelis Aasamets

 

KUREMAA

Kuremaa on saanud enda nime selle järgi, et seal elas palju kurgi. Kured tegid oma pesad korstnate ja vanade laternapostide otsa. Kõigile meeldisid kured ja nii pandigi kohale nimeks Kuremaa.

Liispet Kilumets

 

MANNAMAA

Kord, kui taluniku ema otsustas mannast süüa teha, tuli talle külla poeg. Nad hakkasid juttu puhuma. Vahepeal käis ema mannale suhkrut lisamas. Ema ja poeg jäid rääkima nii kauaks, et kööki tulnud pahandusekoll võlus veidi mannat ja see hakkas üle poti jooksma. Poeg ja ema rääkisid ikka ja ei pannud tähelegi, et terve küla oli mannaga täitunud. Kui ema lõpuks kööki läks, et mannavahtu teha, siis avastas ta, et terve köök, maja ja isegi küla on mannaga täitunud ja päästa polnud midagi. Seepärast ongi sellel kohal selline nimi.

Mirtel Põdra

 

MÄETAGUSE

Oli kord üks linn, mida piirasid kõrged mäed. Ükskõik, kust minna prooviti, ikka pidi üle mäe minema, et mäe taha jõuda ja linna saada. Linnal ei olnud nime. Korraldati võistlus, et linnale parim nimi mõelda. Juhuslikult tuli linna rändur, kes võttis võistlusest osa. Rändur ja veel kolm linnaelanikku panid nimeks Mäetaguse, sest ükskõik kust proovid, ikka pead üle mäe minema ja linn asus mäe taga. Nii saigi koht nimeks Mäetaguse.

Siim Vernik

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s