Kohv – mürk või eliksiir?

IMG_9589 (2)
Tegime videointervjuu kahe õpetajaga nende kohvijoomise harjumuste kohta, vaata seda allpool!

Ei praegusel hetkel ei tule juttu Kiviõli Oma Filmifestivalist, vaid sellest joogist, mida suurem osa kogu maailma elanikkonnast tarbib. Aga miks seda tarbitakse ning kas teatakse, mis jook see kohv tegelikult on, seda me Kätliniga otsustasime välja uurida.

Selleks valisime välja kaks täiesti erinevat inimest, üks tarbib neist kohvi suurtes kogustes ja teine joob kohvi parimal juhul paar korda nädalas.

Saime eeltöö käigus teada, et kohv sisaldab palju erinevaid B-grupi vitamiine kui ka kaaliumi ja mangaani. (Tahate viimase kahe kohta täpsemalt teada, küsige õp. Kristjanilt, veelgi parem oleks, kui otsite ise infot!) Peale selle aitab kohvis sisalduv kofeiin ainevahetust kiirendada, mis omakorda kiirendab rasvade lammutamist.

Kuid igal heal asjal on ka miinuspool ja selleks on ületarbimine, lisaks võib kohvi tarbimine tõsta vererõhku, tekitada unetust ja sõltuvust, kuni lõpuks selleni välja, et kohvi mittejoomisest võib tekkida peavalu. Kui tarbida, siis mõõdukalt, nii söökide kui ka jookide puhul.

Helina Hansar, Kätlin Sõber

Videot näed, klikkides siia!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s